Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Pasożyty. Oczyszczanie organizmu

Dieta w kuracji oczyszczającej

Podczas kuracji oczyszczającej z pasożytów i ich toksyn należy bezwzględnie przestrzegać zasad żywienia. Ma todieta-oczyszczająca zasadniczy wpływ na przebieg kuracji.

Należy pamiętać o dostarczeniu odpowiedniej ilości płynów do organizmu, w celu wypłukiwania toksyn.
Brak spełnienia tego warunku może spowodować kumulację rozpuszczonych toksyn w organizmie oraz gorsze samopoczucie, ból głowy, zawroty, mdłości. Jest to tzw. reakcja Jarisha-Herxheimera.

   Do reakcji takiej może dochodzić w wyniku stosowania oczyszczających produktów naturalnych, a także innych środków, w tym farmakologicznych, na skutek ich działania - wybijania grzybów - drożdżaków, bakterii chorobotwórczych, robaków czy też wirusów.

W takim wypadku należy szybko uzupełnić odpowiednią ilość płynów (woda mineralna, soki owocowo-warzywne, owocowa lub zielona herbata, zupa warzywna) dla osoby dorosłej 2,5 do 3 litry.
Pod żadnym pozorem nie spożywać pasteryzowanego, homogenizowanego mleka, tłustych mięs, kolorowych napojów o wysokim stężeniu fosforanów (Pepsi, Fanta, Sprite, oranżada), kawy rozpuszczalnej, capuccino oraz innych napojów czy pożywienia wysoko słodzonego. Produkty te najczęściej wspomagają dalszy rozwój choroby, pasożytów, grzybów i drobnoustrojów.
Pamiętaj również o tym, że lata choroby przekładają się na miesiące kuracji, a im dłużej podawane były antybiotyki, tym silniejsza grzybica i zniszczone środowisko wewnętrzne organizmu. Dlatego podczas kuracji należy systematycznie wspomagać mikroflorę jelita w “przyjazne” mikroorganizmy – produkty AC Zymes lub Acidophilus with Psyllium lub Probio Balance.

 

Na czas kuracji bardzo wskazana jest najlepsza do tego celu dieta zgodna z grupą krwi i/lub rozdzielna.

 Dodatkowo można w ciągu 3-6 miesięcy regularnie chodzić do sauny lub brać ciepłe kąpiele. W ten sposób wzmacniamy procesy cyrkulacyjne sprzyjające wyprowadzaniu złogów.

W trakcie kuracji oraz po niej należy dążyć do stałego wzmacniania odporności organizmu i wyrównywania homeostazy - równowagi kwasowo-zasadowej.

Kuracja oczyszczająca powinna trwać minimum 3 miesiące do 6 miesięcy, w przypadku grzybic nawet do roku.

oczyszcanie toksyny

 

Pamiętaj! Na niektóre choroby pracowałeś całe życie. Zapracuj teraz na oczyszczenie i uzdrowienie twego organizmu.

 Jeżeli wystąpią dolegliwości – np. wysypka, bóle brzucha, gorączka – nie należy przerywać kuracji. Trzeba zmniejszyć dawkę Paraprotex i zaczynać od ½ tabl. lub gdy to ma miejsce w późniejszym okresie, wrócić do mniejszej dawki.

 

 

Błonnik w kuracji oczyszczającej

 Nopalin stanowi niezbędne uzupełnienie kuracji przeciwpasożytniczej (bakterie, wirusy, grzyby – candida, robaki). Stosując ParaProtex niszczymy pasożyty, które wytwarzają toksyny zatruwające organizm. Nopalin pomaga usunąć je z organizmu, kontrolując wypróżnienia. Jest to kluczowy wymóg powodzenia kuracji, łagodzenia ewentualnych objawów Reakcji Jarisha-Herxheimera.

 Więcej na temat błonnika i zagrożeń diety ubogobłonnikowej: Bez błonnika nie ma zdrowia>>

 Wstydliwy problem>>

 Więcej na temat odżywiania, przepisy, jadłospisy: dietydlazdrowia.com.pl>>

Jeżeli problem jest duży, należy kurację przedłużyć. Często z pasożytami, walczy się nawet rok, ponieważ pozostawiają jaja, larwy (robaki), zarodniki, przetrwalniki (grzyby, pleśnie). Dodatkowo warto zastosować Oregano Oil.

 Kobiety w ciąży i karmiące nie powinny przeprowadzać kuracji oczyszczających!

Nie wolno wówczas stosować Para Protex, Pure Yucca, Ocean 21, Liquid Chlorophyll.

 

 Obecność pasożytów: robaki(lamblie, glisty, owsiki, tasiemiec, przywry i inne), bakterie chorobotwórcze (gronkowiec, paciorkowce, clostridium, salmonella, E.coli, schigella i inne) i szczególnie drożdżaki (grzybica jelit, płuc, candida, drożdżaki pochwy i innych narządów), może być przyczyną pojawiania się dolegliwości na tle alergicznym, astmy, chorób skóry i innych lub ich nasilania. Aby skutecznie wytępić pasożyty, optymalnym rozwiązaniem jest poddanie się kuracji przez wszystkich członków najbliższej rodziny oraz domowych zwierząt!

 Przykład:

pies o wadze 20-30 kg – 1/2 dawki  Para Protex.

 Jeżeli jest problem z połykaniem kapsułek, zastosować zamiast AC Zymes - Probio Balance – smaczne tabletki do ssania - 1-2  tabletki na noc.

 

ZAPOBIEGANIE INFEKCJOM (pasożytniczym - wirusowym, bakteryjnym, robakami)

- mycie rąk po wyjściu z ubikacji i przed przygotowaniem posiłków;
- utrzymywanie w czystości naczyń, sprzętów kuchennych i samej kuchni (ulubionym siedliskiem bakterii są wilgotne gąbki i zmywaki);

- mycie naczyń w zmywarce;
- przechowywanie żywności w niskiej temperaturze;
- zapobieganie rozmrażaniu i ponownemu zamrażaniu żywności;
- wydzielenie miejsca w lodówce na surowy drób, mięso i jaja tak, aby nie stykały się z innymi produktami;
- całkowite rozmrażanie drobiu, mięsa, ryb i ich przetworów przed przystąpieniem do smażenia, pieczenia, gotowania minimum 30minut;
- poddawanie żywności działaniu wysokiej temperatury (gotowanie, pieczenie, duszenie), które jest najłatwiejszym sposobem niszczenia zarazka (smażenie jest mniej skuteczne);
- mycie jaj przed rozbiciem skorupki;
- parzenie we wrzątku przez 10 sekund jaj używanych do wyrobu potraw i deserów, nie poddawanych działaniu wysokiej temperatury;
- unikanie lodów i ciastek pochodzących od nieznanych wytwórców i przygodnych sprzedawców;
-  gotowanie i filtrowanie wody - polecam: Aquarion - filtr i jonizator wody>>.

 

G.P.Małachow " Oczyszczanie organizmu i prawidłowe żywienie"

"(...) Jeśli system samooczyszczania organizmu nie działa zbyt sprawnie - jelito, wątroba i nerki są niedrożne - zostały przepełnione, jeśli spożywa się dużo krochmalistego i tłustego jedzenia, które nie jest wyprowadzane przez wyżej wymienione organy, w tym wypadku uruchamiają się kolejne kanały wydalnicze.

Najpierw włącza się jama nosowo-gardłowa. Ona wyrzuca na zewnątrz w postaci flegmy krochmalistych, tłustych i inne złogów. Stąd wszystkie nasze ciągłe pochrząkiwania, charkania i smarkania.

Jeśli i ten kanał wydalniczy zostanie zbytnio obciążony, włączone są dodatkowe: zatoki, kanał słuchowy w uszach, u kobiet - pochwa maciczna, ropieją oczy. Mało ruchliwy tryb życia, praca na siedząco, gwałtownie hamuje krwiobieg w miednicy - powstaje zastój krwi. Jest to druga przyczyna, dlaczego właśnie tu gromadzi się flegma - u mężczyzn wokół prostaty, u kobiet - w jajnikach powodując cystę.

Jeżeli najbardziej szkodliwe produkty takie jak m.in.: zimne lub tłuste mleko, śmietana, lody są spożywane zbyt często, to wg. Mikio Kuszi (specjalista makrobiotyk) na pewno będziecie mieć cystę (np. piersi, jajników lub u mężczyzn przerost prostaty). Dalej w tej cyście przerastają zarodniki pleśni i powstaje rak, dający metastazę. Sami go żywimy, sami go pielęgnujemy, a potem dziwimy się - skąd?

Jeśli i to jest niewystarczające lub z jakiegoś powodu te kanały są zamknięte - włączają się dwa ostatnie - płuca i skóra.
Skóra sygnalizuje obciążenie organizmu złogami poprzez brzydkie zapachy, wysypkę, pryszcze, różnego rodzaju egzemy, czyraki (nieprawidłowe łączenie pokarmów)...(...)"

"Zauważyłem, że kobiety chore na raka piersi w 9 wypadkach na 10 miały kłopoty z pracą jelita." dr A. Posze

 

Moja rada:

 Rano - na pusty żołądek - wypij ok. 300ml - duża filiżanka ciepłej wody, bez żadnych dodatków, aby spłukać kosmki jelitowe ze śluzu. Czyste jelita to czysta krew!
oczyszczanie-śniadanie-musli
Po 15 min możesz zażyć suplementy. Następnie śniadanie, w okresie zimowym najkorzystniej jest, aby było ciepłe.

Obiad również ciepły w godz. 13-15 - optymalnie

Kolacja - najlżejszy i najmniejszy objętościowo posiłek - dobre węglowodany, warzywa do 19, a najpóźniej do 20-tej.

 

Śniadanie

Zachęcam do samodzielnego przygotowania musli. Dobieraj płatki (zwykłe, nieprzetworzone), otręby, nasiona, owoce spośród zalecanych dla Twojej grupy krwi. Nasiona lnu dosyp w całości lub zmielone własnoręcznie (nie kupuj gotowych mielonych). Orzechy i migdały siekane lub mielone. Wieczorem lub rano na 30-40 min., zalej przegotowaną wodą. Rano uzupełnij np. kefirem, naturalnym jogurtem lub ciepłą wodą.  Możesz dodać łyżkę oleju lnianego, oliwy extra vergine. Nie dosładzaj cukrem. Możesz zastosować syrop z agawy, ksylitol.

Zobacz także przepisy:

Śniadaniowa inspiracja - OCZYSZCZAJĄCA JAGLANKA>>

Musli dr Birchera>>

 

 Śniadanie białkowe:

dieta-oczyszczająca-śniadanie-białkowe

 

Jajecznica, omlet lub jajka na miękko. Jaja są bogatym źródłem substancji odżywczych. Ważne, aby żółtko było spożywane w stanie płynnym!

 

 

 

 

 

Podwieczorek, przekąska:

podwieczorek-przekąska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zachęcam:

 korzystnie jest połączyć dietę zgodną z grupą krwi z niełączeniem białek i węglowodanów, czyli dietą rozdzielną.

 

Zapomnij o cukrze - zobacz czym bezpiecznie słodzić>>

 

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi>>

 

Mądrze wybieraj: produkty żywnościowe zakwaszające i alkalizujące organizm>>

 Więcej na temat odżywiania, przepisy, jadłospisy: dietydlazdrowia.com.pl>>

 Jedz kaszę jaglaną ugotowaną na wodzie, posolonej do smaku. Po odcedzeniu dodaj masełka. Możesz spożywać z owocami suszonymi, świeżymi, nasionami i orzechami – dozwolonymi dla Twojej grupy krwi lub z warzywami. Kasza jaglana to królowa kasz. Warto wprowadzić ją do codziennego jadłospisu, a będzie przeciwwagą do zakwaszających produktów, których spożywamy zbyt dużo. Organizm odwdzięczy się lepszym trawieniem, mocnymi paznokciami i pięknymi włosami.
Kasza jaglana z dodatkiem świeżych lub suszonych owoców, orzechów, pestek jest idealna na ciepłe śniadanie, w wersji na słono - w zupie, z warzywami, jako dodatek do obiadu lub kolacji.
więcej o właściwościach kaszy jaglanej, przepis>>

 Dieta zgodna z grupą krwi - zbilansowana, ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu, samopoczucie, witalność, odporność. Pierwsze zmiany można odczuć już po pierwszym miesiącu jej stosowania.

 Ocena dietetyka:

Mięso z indyka to jedno z najlepszych źródeł pełnowartościowego białka na naszym stole, polecane osobom każdej grupy krwi. Ilość kalorii w chudych częściach indyka, np. w piersi bez skóry jest niewielka – 84 kcal/100 g, podobnie jak u ryb morskich np. dorsza, mintaja.

 Nasiona lnu można stosować bez przerw. Jeśli chodzi o dzienne spożycie to polecam spożywać 2-3 łyżki siemienia dziennie. Można spożywać na początek nieco mniej, a potem nieco więcej, jest to kwestia indywidualna i zawsze zalecam słuchać swojego organizmu. Kiedy organizm "nudzi się" siemieniem, to nie naciskać – zrobić przerwę, czekając aż mu się znowu zachce.

Można ziarna zemleć, na pewno nie kupować mielonego! Po zmieleniu można sypać je (dosłownie!) gdzie popadnie - do porannego musli, do jogurtu, do szejka owocowego, do sosu, do posypania kanapki lub sałatki, do zupy, do pieczenia chleba lub ciasteczek owsianych. Smak siemienia jest tak łagodny i neutralny, że z niczym się nie „gryzie”. Dlatego rodzina, a zwłaszcza wybredne dzieci :) często nawet nie będzie mieć pojęcia, że jada codziennie bardzo zdrowe siemię, na które „tak normalnie” to pewnie spojrzeć by nawet nie chciała. Na pewno dodać siemię do przygotowanego w domu (oczywiście:) musli - przed zalaniem wrzątkiem.

Siemię lniane można też pić, po zagotowaniu, a nie tylko jeść.

Kisiel z siemienia lnianego:

Łyżkę nasion lnu zalać szklanką wrzątku, zagotować. Poczekać, aż przestygnie, a następnie wypić (najlepiej na noc), siemię powinno mieć konsystencję gęstego kisielu. Stosować 7 dni, po czym powtórzyć po tygodniowej przerwie.


Olej lniany należy do najzdrowszych, jest polecany w terapii dr Gersona i prof. Budwig.

Terapia Gersona>>

Olej powinien być świeży, gdy jest już gorzki, znaczy to, że się starzeje. Jedna uwaga - kobiety w ciąży powinny spożywać omega 3 wyłącznie pochodzenia zwierzęcego, a nie z oleju lnianego.pasta-zdrowotna-budwig-olej-lniany

Pasta zdrowotna:

Olej lniany można pić, dodawać do sałatek, można też stosować w formie pasty. Wykonuje się ją, miksując w mikserze przez ok. 5 minut, olej lniany i chudy biały twaróg.

Proporcje:

profilaktycznie 2-4 łyżki oleju,

w lekkich schorzeniach - 4-5 łyżek,

w ciężkich przypadkach - 8-6 łyżek oleju - na 12 dag sera. Jeśli olej niezbyt dobrze łączy się z twarogiem, pod koniec miksowania można jeszcze dodać 1-2 łyżki chudego jogurtu. Konsystencja ma być maślana. Na koniec wysypać zawartość kapsułki mleczka pszczelego BEE POWER i wymieszać.

 Pastę można doprawić ziołami, solą, miodem, pieprzem czy papryką lub czosnkiem. Zaleca się jeść ją 3 razy dziennie z chlebem, z warzywami, z utartym jabłkiem czy płatkami zbożowymi lub po prostu samodzielnie. Pastę trzeba koniecznie przechowywać w lodówce. Dodatki te mogą stosować osoby je tolerujące.

 Uwaga! Groźne zakwaszenie!

Komórki zakwaszonego organizmu zaczynają obumierać i produkować więcej odpadów, niż może on wydalić. Zakwaszone pasta-zdrowotna-budwig-olej-lnianyśrodowisko organizmu to środowisko sprzyjające rozwojowi komórek rakowych (kwaśny znaczy ubogi w tlen) jak i rozwojowi innych patogenów, chorobotwórczych bakterii, grzybów, pleśni, robaków.

 Jeżeli spożywamy produkty zawierające cukier, dużo słodyczy, słodkie napoje, słodkie wypieki z białej mąki pszennej itp., dajemy pożywkę pasożytom. Dlatego przy kuracjach odgrzybiających w skrajnym przypadku może dojść do hiperglikemii, czyli niedocukrzenia, ponieważ grzyb wydziela toksyny, które mają w mózgu wywołać  uczucie panicznego napadu łaknienia słodyczy, by zjeść kolejną porcję słodkiego. Jednakże świadomość tej sytuacji ma doprowadzić do stanu mądrego gospodarowania cukrami w organizmie. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że to grzyb, a nie organizm, walczy o przetrwanie, że to prawdopodobnie ostatnie jego tchnienie. Grzyba trzeba zagłodzić, czyli nie podawać mu pożywki. Czy jest sens z jednej strony wybijać pasożyty, a z drugiej jednocześnie je dokarmiać? To tak, jakby podczas bitwy strzelać do przeciwnika, a z drugiej strony dostarczać mu posiłki, amunicję... Czy rozumiesz tę zależność?

 Grzyb wytwarza pleśń, która z kolei otacza kwaśną otoczką guzy, torbiele, cysty itp. wytwory organizmu. Przez tę otoczkę nie mogą się przebić limfocyty T i komórki NK, czyli krwinki układu immunologicznego, aby guza zniszczyć.

 Organizm człowieka to niezwykle skomplikowane i precyzyjne laboratorium, które nieustannie pracuje nad zachowaniem równowagi przemian chemicznych. Nawet niewielkie odchylenia od normy mogą powodować przykre dla organizmu konsekwencje. Nawyki żywieniowe, styl życia zwykle sprzyjają ciągłemu zakwaszaniu.  To z kolei może doprowadzić do zużycia rezerw i wyczerpania systemów buforowych. Nadwyżka kwasów w końcu nie może zostać zneutralizowana i magazynowana jest w tkankach miękkich (mięśniach) i stawach, szczególnie paluchów stóp, łokci, rąk i kolan, powodując stan zapalny i ból. Stąd wiele przewlekłych dolegliwości i chorób stawów.

 

Więcej na temat odżywiania, przepisy, jadłospisy: dietydlazdrowia.com.pl>>